Czas na Gran Fondo Series!

Dodane przez lukaszm - czw., 03/11/2021 - 14:29
Fani kolarstwa już mogą ostrzyć swoje zębatki na start w zupełnie nowej odsłonie kolarskiego klasyku dla amatorów. Szosowe ściganie, które do tej pory było możliwe tylko w Gdyni, od tego roku, trafi też do Poznania, a w planach jest jeszcze więcej! Czas na Gran Fondo Series!

W 2018 roku pasjonaci szosowej rywalizacji pierwszy raz ścigali się w zawodach Gran Fondo Gdynia. Debiutancka edycja przyciągnęła na start ponad 300 kolarzy, którzy mieli do wyboru dwie malownicze trasy prowadzące przez Kaszuby. Rok później frekwencja wzrosła prawie czterokrotnie! Peleton kolarzy w charakterystycznych koszulkach liczył niemal 1200 osób.

Gran Fondo Gdynia 2019

Pandemia koronawirusa wykluczyła organizację zawodów w 2020 roku, na które było zapisanych już ponad 1800 kolarzy. W zamian za to udało nam się dwa razy spotkać z Wami wirtualnie, podczas Gran Fondo Gdynia VR.

W 2021 roku kolarski klasyk dla amatorów wraca w nowej odsłonie, jako Gran Fondo Series, a to oznacza, że ścigać się będziemy już nie tylko w Gdyni, ale też w Poznaniu, a w niedalekiej przyszłości również w kolejnych miejscach. Jedną z największych zalet wyścigów Gran Fondo Series jest możliwość rywalizacji po drogach publicznych w pełni wyłączonych z ruchu na czas zawodów. To powoduje, że uczestnicy mogą się poczuć jak zawodowi kolarze, ale przede wszystkim bezpośrednio wpływa to na bezpieczeństwo zawodników. Przeprowadzane są też wyrywkowe kontrole antydopingowe – wszystko więc jak w profesjonalnym peletonie!

Pierwszy wyścig Gran Fondo Series już 27 czerwca w Gdyni, 12 września amatorzy „szosówek” będą mieli okazję spotkać się w stolicy Wielkopolski – Poznaniu. W każdym przypadku zawodnicy będą mieli aż trzy trasy do wyboru:

  • Gran Fondo o długości 120-140 kilometrów
  • Medio Fondo – 70-90 km
  • Gran Fondo Family – 30-40

Przygotowujemy również szereg krótkich dystansów dla dzieci o nazwie Gran Fondo Kids.

Gran Fondo Gdynia 2019

W pakiecie startowym, każdy zawodnik rejestrujący się na Gran Fondo lub Medio Fondo, otrzyma profesjonalną koszulkę kolarską, bon uprawniający do posiłku w jednej z miejscowych restauracji, numer startowy, ubezpieczenie, a na mecie będzie na niego czekał pamiątkowy medal.

Rejestracja na zawody Gran Fondo Series rozpocznie się w poniedziałek 12 kwietnia 2021, o godz. 12:00 na portalu SlotMarket.pl.

Sklep

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

PATRONI MEDIALNI