Druga edycja Gran Fondo Poznań już w niedzielę!

Dodane przez lukaszm - czw., 06/30/2022 - 18:02
Ponad tysiąc zawodników stanie w niedzielę na starcie Gran Fondo Poznań. To druga edycja wyścigów kolarskich dla amatorów organizowana w stolicy Wielkopolski. Dla uczestników rywalizacji przygotowano trzy dystanse do wyboru oraz szybkie, płaskie i w pełni wyłączone z ruchu trasy.

Frekwencyjny rekord Gran Fondo Poznań to kolejny dowód, jakim powodzeniem cieszy się kolarstwo szosowe w Wielkopolsce. Zawodnicy lubią się ścigać po szybkich i płaskich trasach wytyczonych w okolicy Poznania. Ponad tysiąc zawodników na listach startowych czyni Gran Fondo Poznań jednym z największych eventów kolarskich w Polsce.

Michał Drelich, dyrektor Gran Fondo Poznań
Cieszymy się, że jesteśmy na fali wznoszącej. To jest bardzo trudny okres dla masowych eventów sportowych. Pandemia spowodowała, że sporo osób nie mogło realizować aktywności sportowej i jej zaniechało. Mam jednak nadzieję, że imprezy sportowe organizowane w Poznaniu oraz całej Polsce przyczynią się do ponownego wzrostu aktywności fizycznej naszego społeczeństwa, a to oczywiście wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie.

 

 

W niedzielę, 3 lipca niebieski peleton kolarzy wystartuje z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednym z największych atutów zawodów jest maksymalne bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Zawodnicy ścigają się po trasach całkowicie wyłączonych z ruchu. Dzięki temu mogą się poczuć, jak kolarze elity.

Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania
Chcemy żeby ten wyścig był bezpieczny, szczególnie, że jest to rywalizacja dla amatorów. Uczestnicy Gran Fondo Poznań ścigają się po zamkniętych, wyłączonych z ruchu trasach. Z tego powodu jest to bardzo trudna impreza, wymagająca wielu miesięcy przygotowań. Dzięki profesjonalizmowi organizatorów oraz wysiłkom Wydziału Sportu, Urzędu Marszałkowskiego i przedstawicieli MTP, to się udało i bardzo za to dziękuję.

 

 

Pasjonaci rowerowej rywalizacji będą też mieli okazję podziwiać urokliwe krajobrazy Wielkopolski.

Tomasz Wiktor z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Wielkopolskiego
W niektórych miejscach trasa Gran Fondo przebiega po śladzie trasy turystycznej. Wielkopolska jest wymarzonym terenem dla kolarzy, między innymi ze względu na dobrej jakości drogi. Są to bardzo ciekawe tereny, po których warto jeździć i oglądać Wielkopolskę z siodełka rowerowego.

 

 

Zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo (106 km) oraz Medio Fondo (65 km), a dla początkujących kolarzy lub sympatyków rekreacyjnych przejażdżek przygotowano dystans Family Fondo o długości 28 kilometrów. Swoją rywalizację, już w sobotę, będą też miały dzieci w wieku od 2 do 12 lat startujące w Gran Fondo Kids.

Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania
Bardzo zależy nam, by organizowane w Poznaniu imprezy sportowe skierowane były również do dzieci i młodzieży. Czy to jest triathlon, czy inne dyscypliny sportowe, to zawsze chcemy umożliwić również start najmłodszym. Gran Fondo Poznań to impreza bardzo rodzinna i cieszymy się, że dzieci będą mogły posmakować rywalizacji kolarskiej w takich prawdziwych zawodach.

 

 

Zawody dla dzieci zaplanowano w sobotę od godz. 9:30 na terenie MTP, gdzie zlokalizowane będzie też miasteczko kolarskie. W tym miejscu zaplanowano również start honorowy wszystkich dystansów. Do dyspozycji kolarzy oraz kibiców będzie też strefa gastronomiczna oraz Expo.

Konrad Fleśman, dyrektor Grupy Produktów w Grupie MTP
Bardzo się cieszymy, że serce Gran Fodno Poznań będzie właśnie na terenie MTP. Strefa Expo, strefa dla zawodników, trasy Gran Fondo Kids, które będą przebiegały wokół Pawilonu nr 5, to kolejny przykład, że MTP otwiera się na mieszkańców Poznania. Zapraszamy wszystkich, będzie to też okazja, by zobaczyć inwestycje, jakie udało nam się poczynić na terenie targów. Mamy też nadzieję, że kolejne wydarzenia sportowe również będą zorganizowane na naszym terenie.

 

 

Kolejną nowinką tegorocznych zawodów Gran Fondo Poznań będzie nagroda dla najaktywniejszych kolarzy. Zawodnik i zawodniczka startujący na dystansie Gran Fondo, którzy zgromadzą najwięcej punktów na tzw. premiach lotnych, otrzymają tytuły najaktywniejszych uczestników i pamiątkowe koszulki dla najlepszych sprinterów.

Rejestracja na wyścigi Gran Fondo oraz Medio Fondo została już zakończona. Zapisy na Family Fondo oraz Gran Fondo Kids będą jeszcze możliwe w sobotę w Biurze Zawodów, na terenie MTP. Jednak liczba dostępnych pakietów jest ograniczona.

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI