Gran Fondo Gdynia już w ten weekend! Możliwe utrudnienia w ruchu.

Dodane przez lukaszm - śr., 06/23/2021 - 14:26
W najbliższą niedzielę na ulicach Gdyni ścigać się będą kolarze szosowi. W Gran Fondo Gdynia wezmą udział amatorzy, którym nie straszna rywalizacja na „dwóch kółkach”. W związku z zawodami, mieszkańcy Gdyni oraz turyści mogą spodziewać się pewnych utrudnień komunikacyjnych.

Gran Fondo Gdynia to zawody dla wszystkich pasjonatów kolarstwa. W programie są wyścigi dla dzieci już od 5 lat – Gran Fondo Kids. Swoją rywalizację będą też miały całe rodziny lub zawodnicy, którzy przejażdżki na rowerze traktują jako formę aktywnego spędzania czasu. Dla nich przygotowano dystans Family Fondo (24 km). Dla amatorów, którzy cenią sobie rywalizację i chcą poczuć się jak w profesjonalnym peletonie, do wyboru są dystanse: Gran Fondo (120 km) lub Medio Fondo (77 km).

Program Gran Fondo Gdynia wygląda następująco:

Gran Fondo Gdynia to rozrywka dla całych rodzin. Miasteczko kolarskie tętnić życiem będzie już od soboty. Od godz. 9:00 w Hali Gier GCS otwarte zostanie Bike Expo, w którym wystawcy zaprezentują swoje produkty i akcesoria rowerowe. O tej samej godzinie na wszystkich chętnych czekać będzie bezpłatne zwiedzanie muzeum zabytkowych rowerów, z kultowymi Wigry 3, Pelikanem czy starymi eksponatami nawet z lat 20-tych XX wieku.

W sobotę 26 czerwca emocjonować będziemy się również zawodami dla najmłodszych kolarzy. W Gran Fondo Kids wystartować mogą dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Rywalizować będą na pętli wokół Stadionu Miejskiego w Gdyni na dystansie od 1000 do 3000 metrów. Początek tych zmagań o godz. 12:00.

Niedziela 27 czerwca, to już rywalizacja dorosłych kolarzy. O godz. 7:00 na trasę o długości 120 kilometrów prowadzącą z ulicy Olimpijskiej, a następnie malowniczym i pagórkowatym szlakiem po Kaszubach wyruszą fani najdłuższego dystansu – Gran Fondo. Tuż po nich swój wyścig rozpoczną uczestnicy Medio Fondo, a w ostatniej kolejności wystartuje Family Fondo. W każdym przypadku meta również zlokalizowana jest na ulicy Olimpijskiej.

W związku z niedzielną rywalizacją uczestników wyścigu kolarskiego, mieszkańcy Gdyni oraz okolicznych gmin, przez które przebiega trasa, mogą spodziewać się pewnych utrudnień komunikacyjnych. Już od soboty 26 czerwca zamknięta dla ruchu zostanie ulica Olimpijska, gdzie zlokalizowany jest start i meta zawodów. Ponad to trasa Gran Fondo Gdynia będzie przebiegać następującymi ulicami: Łużycką - ul. Stryjską (jeden pas ruchu) - ul. Małokacką (jeden pas ruchu) - ul. Chwarznieńską (jeden pas ruchu) - ul. Wiczlińską - ul. Marszewską (w kierunku do Koleczkowa). Powrót kolarzy na terenie Gdyni będzie prowadzony ulicami: Marszewską (od Koleczkowa) – Wiczlińską – Chwarznieńską - Małokacką z metą na ul. Olimpijskiej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W trakcie Gran Fondo Gdynia zmianie ulegnie również komunikacja miejska. Dokładnie informacje w tym zakresie dostępne są na: www.zkmgdynia.pl.

Sklep

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

PATRONI MEDIALNI