Gran Fondo Series solidarne z Ukrainą

Dodane przez lukaszm - czw., 03/03/2022 - 09:23
Nie sposób przejść obojętnie obok tego, co od tygodnia dzieje się na Ukrainie. Jak zapewne każdy z Was solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, a nasz zespół na co dzień pomaga, jak tylko może. Ponadto, jako organizator zawodów Gran Fondo Series chcielibyśmy poinformować Was o kilku konkretnych krokach i decyzjach, które podjęliśmy w związku z tą sytuacją.

Doskonale rozumiemy, że kolarze z Ukrainy mają obecnie zupełnie inne priorytety. Gwarantujemy, że każdy z nich będzie mógł się ubiegać o pełny zwrot wniesionej opłaty startowej, w dowolnym momencie.

Nie wiemy jednak, jak rozwinie się sytuacja. Jeśli warunki na to pozwolą i znajdą się zawodnicy z Ukrainy chcący mimo wszystko uczestniczyć w naszych tegorocznych wyścigach, serdecznie zapraszamy ich na start - bezpłatnie. Mamy nadzieję, że udział w naszych zawodach da im chwilę wytchnienia i pozwoli utrzymać dobrą formę nie tyle fizyczną, co psychiczną.

W formularzu zgłoszeniowym do tegorocznych zawodów Gran Fondo Series pojawi się możliwość przekazania dobrowolnej wpłaty na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ustalamy obecnie szczegóły i niebawem poinformujemy Was, z jaką organizacją dobroczynną podejmiemy współpracę w tym zakresie.

W dniach 21-23 marca odbędzie się wirtualna rywalizacja Gran Fondo Poznań VR. Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa. Zapisy trwają na SlotMarket.pl, a cały przychód z opłat startowych zdecydowaliśmy się przeznaczyć na pomoc Ukrainie. Szczegóły jak w punkcie wyżej.

Lada moment, w oddzielnym poście zaprosimy Was do udziału w wirtualnym biegu wspierającym naszych przyjaciół z Ukrainy. Wiemy, że rower i bieganie nie zawsze idą ze sobą w parze, ale wierzymy, że dystans 5 km jest w zasięgu każdego z Was. Mamy nadzieję, że dołączycie do tej inicjatywy.

Razem z naszymi partnerami zrzeszonymi w Związku Organizatorów Sportu Masowego dyskutujemy obecnie o dodatkowych formach wsparcia. Będziemy informować o konkretnych rezultatach tych rozmów.

Wierzymy w moc wzajemnej pomocy i niezależnie od przedstawionych powyżej działań dziękujemy każdej osobie związanej w jakikolwiek sposób z Gran Fondo Series - kolarzom, naszemu zespołowi organizacyjnemu, wolontariuszom i partnerom - za każde działanie i każdy gest solidarności z narodem ukraińskim. Pamiętajcie, że dobro powraca!

Wierzymy też jednak, że każdy z nas, by pomagać innym, musi również zadbać o siebie i swoich bliskich - w tym także o swoje zdrowie. Mamy nadzieję, że treningi do naszych wyścigów będą stanowiły dla Was swoistą odskocznię, dlatego już za chwilę podzielimy się z Wami informacjami o trasach naszych wyścigów, zaprezentujemy tegoroczne koszulki i inne nowości, które na Was czekają.

Tymczasem, życzymy Wam dużo siły i wytrwałości w tym trudnym czasie!

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI