KOMUNIKAT DOTYCZĄCY GRAN FONDO SERIES 2023

Dodane przez lukaszm - pon., 03/06/2023 - 10:59

Drodzy Kolarze!

Zazwyczaj dzielimy się z Wami samymi pozytywnymi materiałami - informacjami o kolejnych edycjach naszego wyścigu, pełnymi emocji zdjęciami, materiałami video, wspomnieniami z poprzednich edycji Gran Fondo Series itp. Tym razem nie mamy jednak dobrych wieści.

W ostatnich tygodniach odpowiadaliśmy na dziesiątki zapytań dot. Gran Fondo Series 2023. Przez cały ten czas robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by móc wrócić do Was z informacją o tegorocznych wyścigach w Gdyni i Poznaniu. Niestety, nie udało się...

W tym sezonie Gran Fondo Series nie odbędzie się. To dla nas duże rozczarowanie i wierzymy, że dla wielu z Was również. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować każdemu, kto był z nami w poprzednich edycjach, a także naszym Partnerom oraz miastom-gospodarzom. Zapewniamy, że zarówno władze Gdyni, jak i miasto Poznań były gotowe do wsparcia wyścigów również w tym roku. Mimo to, przy aktualnej sytuacji rynkowej oraz lawinowo rosnących kosztach, realizacja wyścigów w tym sezonie po prostu nie będzie możliwa.

Nie chcemy iść na żadne kompromisy, które rzutowałyby na jakość i bezpieczeństwo naszych imprez. Nie odejdziemy od całkowitego wyłączenia dróg z ruchu, ani nie będziemy kręcić się w kółko na krótkich pętlach. Takie "zabiegi" mogłyby bardzo znacząco ograniczyć koszty realizacji wyścigów, ale - naszym zdaniem - nie tędy droga. Gran Fondo Series zawsze miało być bowiem wyścigiem z prawdziwego zdarzenia, w którym każdy kolarz w naszej oficjalnej koszulce może poczuć się jak zawodowiec.

To nie jest pożegnanie. Nie składamy broni i jesteśmy zdeterminowani, by pozyskać silnych Partnerów, dzięki którym będziemy mogli powrócić do Was w sezonie 2024. Trzymajcie kciuki!

Na ten moment jednak dziękujemy Wam raz jeszcze za bycie z nami i za cierpliwość w oczekiwaniu na informacje o tegorocznym Gran Fondo Series. Życzymy Wam zdrowia i sukcesów na kolarskich trasach. Mamy nadzieję, że zobaczymy się już za rok!

Z kolarskimi pozdrowieniami,

Ekipa Gran Fondo Series

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI