Ktoś czeka na mnie w domu – kampania społeczna Gran Fondo Series

Dodane przez lukaszm - czw., 05/13/2021 - 13:07
Rusza trzecia edycja akcji społecznej „Ktoś czeka na mnie w domu”. Celem kampanii jest upowszechnianie odpowiedzialnych zachowań na drodze, a w szczególności bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów przez kierowców samochodów. Organizowana jest również zbiórka pieniędzy na rehabilitację Katarzyny Konwy oraz Rity Malinkiewicz, kolarek które zostały potrącone przez samochód.

Nadejście wiosny to tradycyjny czas, gdy po przerwie zimowej odkurzamy rowery i z przyjemnością decydujemy się na wykorzystanie „dwóch kółek”. Dojazdy do pracy, weekendowe wycieczki rowerowe, czy treningi kolarskie. Niezależnie jak często i do czego służy nam rower, jesteśmy pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Bezpieczeństwo zależy nie tylko od nas samych, ale też od innych, w tym przede wszystkim kierowców. Dlatego tak ważne jest promowanie odpowiedzialnych zachowań zarówno wśród kolarzy, jak i pozostałych użytkowników dróg.

Ktoś czeka na mnie w domu
Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Gran Fondo Series
W ramach kampanii społecznej „Ktoś czeka na mnie w domu” Gran Fondo Series, apelujemy do kierowców, by zachowywali bezpieczną odległość – 1,5 metra – z jaką należy wyprzedzać rowerzystów. Dzięki temu znacząco może zmniejszyć się liczba tragicznych wypadków z udziałem rowerzystów. Zachęcamy też samych użytkowników „dwóch kółek”, by nie zajmowali całej szerokości jezdni, pamiętali o elementach odblaskowych zwłaszcza po zmierzchu oraz nie jeździli ze słuchawkami w uszach.

 

 

Wzorem poprzedniej edycji, również w tym roku kampanii „Ktoś czeka na mnie w domu” towarzyszy akcja charytatywna. W ubiegłym sezonie zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego, wybitnego kolarza, który uległ wypadkowi podczas zawodów. Dzięki wpłatom uczestników Gran Fondo Gdynia udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych.

Tym razem celem akcji charytatywnej jest wsparcie Katarzyny Konwy oraz Rity Malinkiewicz, kolarek, które cudem przeżyły wypadek podczas swojego treningu. W czerwcu ubiegłego roku obie zawodniczki, prawidłowo poruszając się po drodze publicznej, zostały staranowane przez nadjeżdżający z przeciwka samochód. Przeżyły, ale ich powrót do zdrowia wymaga długotrwałej oraz bardzo kosztownej rehabilitacji. Zarówno Kasia, jak i Rita to prawdziwe pasjonatki „dwóch kółek”, niezwykle sympatyczne, utalentowane i bardzo lubiane w środowisku kolarskim. Ritę Malinkiewicz na pewno kojarzą uczestnicy poprzedniej edycji Gran Fondo Gdynia, bowiem, choć sama nie startowała, to była jedną z fizjoterapeutek i pomagała wielu uczestnikom zawodów. Teraz Kasia i Rita liczą na Waszą pomoc.

Rita Malinkiwicz (pierwsza z prawej)
Rita Malinkiewicz (pierwsza z prawej)

 

Apelujemy do wszystkich o pomoc i wsparcie dla Kasi i Rity! Pieniądze można wpłacać bezpośrednio podczas rejestracji na Grand Fondo Poznań i Gran Fondo Gdynia.

Kulminacyjnym momentem akcji społecznej promującej bezpieczeństwo rowerzystów „Ktoś czeka na mnie w domu”, będą zawody kolarskie dla amatorów. 27 czerwca Gran Fondo Gdynia oraz 12 września Gran Fondo Poznań.

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI