Michał Kempa wystartuje w Gran Fondo Gdynia!

Dodane przez lukaszm - czw., 05/05/2022 - 14:14
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Grand Fondo Gdynia. Już 15 maja po malowniczej i pagórkowatej trasie po Kaszubach ścigać się będą kolarze amatorzy. W tegorocznej rywalizacji zadebiutuje Michał Kempa, komik, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

W niedzielę, 15 maja, na kaszubskich drogach zobaczymy turkusowy peleton kolarek i kolarzy. Gran Fondo Gdynia to zawody dla wszystkich pasjonatów „dwóch kółek”. Główną atrakcją są wyścigi dla amatorów, którzy mogą poczuć się, jak zawodowi kolarze, bowiem ścigają się po zamkniętych dla ruchu ulicach. Do wyboru są dwa główne dystanse:

  • Gran Fondo - 137 km
  • Medio Fondo - 85 km

W gronie osób startujących w zawodach Gran Fondo Series można też za każdym razem spotkać aktorów, dziennikarzy, polityków czy sportowców. Ambasadorami rywalizacji byli już, między innymi, aktorzy Joanna Jabłczyńska, Jakub Wesołowski oraz Piotr Zelt. W peletonie z amatorami ścigali się również byli zawodowcy: Zenon Jaskuła czy Piotr Wadecki.

W tegorocznej rywalizacji, na debiutancki start w wyścigu Gran Fondo Gdynia zdecydował się Michał Kempa, komik, dziennikarz i prezenter telewizyjny, który nie ukrywa, że kolarstwo szosowe jest jego pasją i bardzo często można go spotkać poruszającego się tym środkiem transportu.

Michał Kempa, komik, dziennikarz
Pierwszy raz płakałem ze szczęścia przy kolarstwie jak Sylwester Szmyd wygrał na Mount Ventoux. Potem jak inni pchałem Rafała Majkę. Zdarłam gardło jak Kwiato wygrywał MŚ i Milano-San Remo. Moją ulubioną grą komputerową jest Pro Cycling Manager. Jeżdżę na rowerze. Mam ich 5 i w tym roku już 8,5 tysiąca kilometrów w nogach. Wydaję na to stanowczo za dużo pieniędzy. Na przejażdżki udało mi dorwać Mają Włoszczowską, Kwiato, Niemca czy Bodnara. Wjechałem na Stelvio, chociaż wtedy w 2000 nie byłem w stanie wjechać pod lotnisko. Tak – w Bielsku jest lotnisko. Tak – podjazd ma jakieś 100 metrów. Dalej z resztą jestem na tym rowerze niemiłosiernie słaby jak na ilość przejechanych kilometrów. Ale jeżdżę. Kocham rower i kocham kolarstwo. Inaczej się tego ująć nie da.

 

 

Kilka dni temu Michał Kempa ukończył wyścig Mallorca 312 podczas którego zawodnicy i zawodniczki mogli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed kolarzami ta hiszpańska wyspa. Wyznaczony dystans 312 kilometrów pokonał w 11 godzin i 15 minut.

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI