Ostatnia szansa na start w Gran Fondo Poznań!

Dodane przez lukaszm - pt., 09/03/2021 - 16:38
Tylko do najbliższej niedzieli trwają zapisy na szosowy wyścig kolarski dla amatorów – Gran Fondo Poznań. Swój start w pierwszej edycji zawodów w stolicy Wielkopolski potwierdzili, między innymi, Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania oraz Piotr Zelt, popularny aktor i wielki miłośnik kolarstwa.

Przed nami ostatni tegoroczny wyścig z cyklu Gran Fondo Series. Już 12 września, po raz pierwszy, rywalizacja kolarzy szosowych zawita do Poznania. Dla uczestników przygotowano aż 3 trasy:

  • Gran Fondo – 113 km
  • Medio Fondo – 67 km
  • Family Fondo – 30 km

Wszystkie dystanse zapewniają uczestnikom najwyższy komfort jazdy, dzięki w pełni wyłączonym z ruchu trasom. Organizatorzy przygotowali również wyścigi dla najmłodszych (5-12 lat) Gran Fondo Kids. W pakiecie startowym wyścigów głównych znajdzie się profesjonalna koszulka kolarska Gran Fondo Series, a wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Rejestracja na wszystkie dystanse zamyka się już w najbliższą niedzielę o północy, a odbywa się na platformie SlotMarket.pl.

Swój start na dystansie Medio Fondo potwierdził Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Rywalizacja zawodników na trasie o długości 67 kilometrów rozpocznie się w niedzielę, 12 wrześnie o godz. 8:30 spod Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej. Meta również będzie się znajdować w sąsiedztwie stadionu. Finisz pierwszego zawodnika z dystansu Medio Fondo spodziewany jest około godz. 9:50. Na tym samym dystansie ścigać się będzie Piotr Zelt, popularny aktor teatralny i filmowy, znany między innymi z kultowej roli „Arniego” w serialu komediowym „13 Posterunek”.

Zanim na trasę wyruszą uczestnicy Medio Fondo, a wśród nich prezydent Poznania oraz Piotr Zelt, do rywalizacji przystąpią uczestnicy najdłuższego dystansu – Gran Fondo. Peleton kolarzy, którzy będą mieli do pokonania aż 113 kilometrów wyjedzie na wielkopolskie drogi o godz. 8:00. Szybka i płaska trasa jest idealnym miejscem, by czerpać maksymalną satysfakcję z jazdy na „dwóch kółkach”. Dla tych wszystkich, którzy preferują wycieczki na krótszych odległościach, najlepszym rozwiązaniem będzie udział w Family Fondo na trasie o długości 30 kilometrów, którego start zaplanowano o godz. 8:15.

W sobotę w miasteczku kolarskim przygotowano masę atrakcji dla kibiców, w tym rywalizację dla najmłodszych kolarzy - Gran Fondo Kids. Dzieci i młodzież będą mieli do dyspozycji trasy o długości od 900 do 3600 metrów. Na mecie wszystkim uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe medale.

Rejestracja na zawody Gran Fondo Poznań trwa do niedzieli i odbywa się na platformie SlotMarket.pl.

Więcej informacji na www.gfseries.pl.

Sklep

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

PATRONI MEDIALNI