Wielkie ściganie w Gran Fondo Poznań!

Dodane przez lukaszm - śr., 09/08/2021 - 15:14
Prawie 1000 uczestników jest na listach startowych debiutanckich zawodów Gran Fondo Poznań, które już w najbliższą niedzielę. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy szereg szczegółów dotyczących rywalizacji kolarzy amatorów.

Już 12 września, po raz pierwszy, rywalizacja kolarzy szosowych z cyklu Gran Fondo Series, zawita do Poznania. Dla uczestników przygotowano aż 3 trasy:

  • Gran Fondo – 113 km
  • Medio Fondo – 67 km
  • Family Fondo – 30 km

W pierwszej kolejności - o godz. 8:00 - wystartują uczestnicy najdłuższego dystansu Gran Fondo. Kolarze rozpoczną swoje zmagania spod Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej.

Michał Drelich, dyrektor Gran Fondo Poznań
Jedną z wielu atrakcji Gran Fondo Poznań jest możliwość ścigania po drogach wyłączonych z ruchu. Przygotowana trasa jest płaska i szybka, ale jednocześnie bardzo bezpieczna. Kolarze będą rywalizować zarówno w Poznaniu oraz po drogach powiatów poznańskiego, szamotulskiego i nowotomyskiego. Spore wrażenie na kibicach wywoła również widok jednakowo ubranego peletonu, bowiem w pakiecie startowym każdy z zawodników otrzymuje profesjonalną koszulkę kolarską.

 

 

Piętnaście minut po uczestnikach najdłuższego dystansu wystartują zawodnicy z Family Fondo. To idealny dystans dla osób, preferujących rekreacyjne, krótkie odcinki, które mogą na przykład pokonać w gronie całej rodziny.

O godz. 8:30 rywalizację rozpoczną kolarze z Medio Fondo. Na tym dystansie zobaczymy, między innymi, Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Poznania. W tym przypadku do pokonania będzie 67 kilometrów.

Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania
Przykład idzie z góry. Kochamy sport i dbamy o tężyznę fizyczną. Aktywność sportowa przydaje się w codziennej pracy. Moją największą słabością jest tenis ziemny, jak najczęściej staram się również biegać. Wychodząc na ulice Poznania można zresztą zobaczyć jak duża liczba mieszkańców jeździ na rowerze, biega czy korzysta z boisk sportowych.

 

 

W gronie osób startujących w zawodach Gran Fondo Series można też za każdym razem spotkać aktorów, dziennikarzy, polityków czy sportowców. Ambasadorami rywalizacji byli już, między innymi, aktorzy Joanna Jabłczyńska oraz Jakub Wesołowski. W peletonie z amatorami ścigali się również byli zawodowcy: Zenon Jaskuła czy Piotr Wadecki. W debiutanckich zawodach w Poznaniu wystartuje zaś Piotr Zelt, aktor teatralny i filmy, który zdecydował się na udział w dystansie Medio Fondo. Dla popularnego aktora, będzie to już kolejny start w szosowym klasyku dla amatorów.

Piotr Zelt, aktor teatralny i filmowy
Gran Fondo Series należy do moich ulubionych wyścigów kolarskich. Niestety nie udało mi się wystartować w tegorocznej edycji w Gdyni, dlatego z największą radością szykuję się na wyścig w Poznaniu. Organizacja jest zawsze na najwyższym poziomie, impreza jest świetnie zabezpieczona, a do tego jest fantastyczna atmosfera. Możemy sobie mówić, że jest to wyścig amatorski, że robimy to dla siebie, ale rywalizacja jest wpisana w wyścig. Na tym to polega, by się sprawdzać i zrobię wszystko, by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

 

 

W przededniu startu dorosłych kibice będą mogli dopingować najmłodszych kolarzy rywalizujących w zawodach Gran Fondo Kids.  Dzieci i młodzież będą miały do dyspozycji trasy o długości od 900 do 3600 metrów poprowadzone dookoła Stadionu Miejskiego. Na mecie wszystkim uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe medale. Przez cały weekend w miasteczku kolarskim przygotowano masę atrakcji dla kibiców, między innymi, strefę Expo, gdzie szereg wystawców zaprezentuje najnowsze kolekcje sprzętu sportowego.

Sklep

PARTNER STRATEGICZNY

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

PATRONI MEDIALNI