Wystartuj w Gran Fondo Poznań na Poznańskim Rowerze Miejskim!

Dodane przez lukaszm - czw., 06/23/2022 - 15:07
Już 3 lipca druga edycja kolarskich wyścigów dla amatorów. W Gran Fondo Poznań wszyscy sympatycy jazdy na rowerze znajdą dystans odpowiedni dla siebie. Dzięki współpracy z Nextbike, operatorem Poznańskiego Roweru Miejskiego, każdy uczestnik będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć rower i wystartować w Family Fondo lub w Gran Fondo Kids. Dla najlepszych przygotowano nagrody.

Gran Fondo Series to cykl profesjonalnie zorganizowanych wyścigów kolarskich dla amatorów. Pierwsze zawody odbyły się w 2018 roku w Gdyni, a od ubiegłego roku szosowa rywalizacja zawitała również do Poznania. W niedzielę (3 lipca) po szybkiej i płaskiej trasie w Wielkopolsce, ponownie rywalizować będzie peleton kolarzy. Dzięki współpracy z Nextbike, operatorem Poznańskiego Roweru Miejskiego, każdy będzie miał okazję poczuć emocje i atmosferę Gran Fondo Poznań. W dniu zawodów wszyscy chętni uczestnicy będą mogli bezpłatnie wypożyczyć rower miejski i wystartować na dystansie Family Fondo o długości 28 kilometrów lub w wyścigach Gran Fondo Kids, przygotowanych dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Start i meta wszystkich dystansów Gran Fondo Poznań zlokalizowana będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym miejscu dostępne będą, do bezpłatnego wypożyczenia, rowery dla dorosłych oraz dzieci, dostarczone przez Poznański Rower Miejski. Wypożyczenie rowerów będzie się odbywało przez aplikację dostępną na Androida lub iOS.

Dla zawodników startujących w wyścigu na rowerach z Poznańskiego Roweru Miejskiego, przygotowana została specjalna klasyfikacja Nextbike. Najlepsi na dystansie Family Fondo oraz Gran Fondo Kids otrzymają wyjątkowe nagrody.

Rejestracja na wyścig Family Fondo oraz Gran Fondo Kids odbywa się na platformie SlotMarket.pl i trwa do wtorku 28 czerwca.

Na Gran Fondo Poznań jest już zarejestrowanych prawie 800 zawodników. Do wyboru są trzy dystanse: Gran Fondo, Medio Fondo oraz Family Fondo i gwarancja szybkiej, płaskiej trasy.

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI