Usługi: Ubezpieczenie

Zawodnicy zapisujący się na zawody Gran Fondo Series mają możliwość zakupu w momencie rejestracji produktów ubezpieczeniowych dla sportowców przygotowanych przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe EUROPA. Pierwszy z nich to ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Jest przeznaczone dla osób, które z dużym wyprzedzeniem kupią pakiet startowy na zawody. Jeśli z powodu kontuzji czy choroby będą musiały zrezygnować ze startu w zawodach, to Europa zwróci im do 100 proc. poniesionych kosztów. Drugim produktem, który jest dostępny przy rejestracji na zawody Gran Fondo, jest ubezpieczenie NNW. Zapewnia ochroną na wypadek nieszczęśliwego wypadku, kontuzji lub innych zdarzeń podczas startu.

Zawodnicy mogą także skorzystać z rozszerzenia ubezpieczenia NNW o ubezpieczenie sprzętu sportowego. Ubezpieczenie te obejmuje niezbędny do startu sprzęt (rower oraz kask) podczas startu oraz w dniu rozgrywania danego dystansu. Ubezpieczony sprzęt musi stanowić własność ubezpieczonego oraz nie może być starszy niż 5 lat w dniu zawodów.

W ramach jednego ubezpieczenia można ubezpieczyć wszystkie trzy sprzęty wymienione powyżej na maksymalną kwotę 20 000 złotych (kwota zależy od wartości sprzętów).

Ochrona ubezpieczeniowa świadczona jest przez ubezpieczyciela ubezpieczonemu w zakresie sprzętu sportowego polegająca na jego utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu w okresie odpowiedzialności ubezpieczyciela. Do ubezpieczenia sprzętu należy podać faktyczne daty zakupu zgodne z dokumentami zakupu.

Uwaga! Powyższe ubezpieczenia zawodnicy mogą wykupić jedynie w momencie rejestracji na zawody. Szczegółowe warunki ubezpieczeń (w tym OWU) można przejrzeć klikając w stosowny aktywny link do stosownych dokumentów, przy zakupie ubezpieczenia.

 

Do pobrania:

Załącznik Size
Karta Informacyjna RODO 439.39 KB
Warunki Ubezpieczenia 629.24 KB

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI