Ostatnie dni zapisów na Gran Fondo Poznań!

Dodane przez lukaszm - pon., 06/27/2022 - 14:46
Już w najbliższą niedzielę kolarski wyścig dla amatorów ponownie zagości w stolicy Wielkopolski. W drugiej edycji Gran Fondo Poznań wszyscy sympatycy jazdy na rowerze znajdą dystans odpowiedni dla siebie. Na uczestników czeka szybka, płaska i w pełni wyłączona z ruchu trasa. Na listach startowych jest już ponad 900 osób. Zapisy na Gran Fondo Poznań trwają do wtorku, do końca dnia.

Gran Fondo Series to cykl wyścigów kolarskich dla amatorów. W ubiegłym roku szosowa rywalizacja zadebiutowała w Poznaniu. W najbliższą niedzielę (3 lipca), po szybkiej i płaskiej trasie w Wielkopolsce, ponownie rywalizować będzie peleton kolarzy. Jednym z największych atutów zawodów jest maksymalne bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Zawodnicy ścigają się po trasach całkowicie wyłączonych z ruchu. Dzięki temu mogą się poczuć, jak kolarze elity.

Dystans dla każdego

Zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo (106 km), oraz Medio Fondo (65 km), a dla początkujących kolarzy lub sympatyków rekreacyjnych przejażdżek przygotowano dystans Family Fondo o długości 28 kilometrów. Start i meta wszystkich wyścigów będą zlokalizowane na terenie MTP w Poznaniu. Na listach startowych wszystkich dystansów jest już ponad 900 osób, a zapisy odbywają się na platformie SlotMarket.pl i trwają tylko do wtorku (28 czerwca) do północy.

Bogaty pakiet startowy

Uczestnicy dwóch najdłuższych dystansów, Gran Fondo i Medio Fondo mogą liczyć na atrakcyjny pakiet startowy, w skład którego wejdą:

  • oficjalna koszulka Gran Fondo Poznań;
  • wyjątkowy medal finishera wręczany na mecie;
  • Welcome Banquet, posiłek regeneracyjny po wyścigu (CityDiet), punkty żywieniowe na trasie;
  • Lech Free, woda Cisowianka, napój energetyczny Red Bull;
  • ubezpieczenie NNW.

Nowości Gran Fondo Poznań 2022

W tym roku miasteczko kolarskie zlokalizowane będzie na terenie MTP w Poznaniu. W tym miejscu będzie też start i meta wszystkich dystansów. Do dyspozycji kolarzy oraz kibiców będzie strefa gastronomiczna oraz Expo. Kolejną nowinką tegorocznych zawodów Gran Fondo Poznań będzie nagroda dla najaktywniejszych kolarzy. Zawodnik i zawodniczka startujący na dystansie Gran Fondo, którzy zgromadzą najwięcej punktów na tzw. premiach lotnych, otrzymają tytuły najaktywniejszych uczestników i pamiątkowe koszulki dla najlepszych sprinterów.

Wyścig dla całych rodzin

W tegorocznej edycji zawodów nadal będzie można wystartować na dystansie odpowiednim dla całej rodziny, czyli Family Fondo. To wyścig na trasie o długości 28 km. W ten sposób Gran Fondo Series zachęca do startu początkujących kolarzy oraz całe rodziny. Podobnie, jak w latach poprzednich, w programie zawodów znajdą się też bardzo krótkie wyścigi dla najmłodszych, czyli Gran Fondo Kids. To rywalizacja dla dzieci, w wieku od 2 do 12 lat, na dystansach od 500 do 3000 metrów. Początek zawodów zaplanowano w sobotę o godz. 9:30 na terenie MTP, przy Pawilonie 5.

Rejestracja na wyścigi Gran Fondo Poznań oraz Gran Fondo Kids odbywa się na platformie SlotMarket.pl i trwa tylko do wtorku 28 czerwca do północy.

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI