Wybierzemy najlepszego "górala" i sprintera!

Dodane przez lukaszm - pon., 04/11/2022 - 14:22
Nowością tegorocznej edycji Gran Fondo Series będą specjalne nagrody dla wyróżniających się kolarzy. W trakcie rywalizacji po kaszubskich pagórkach wyłonimy najlepszego "górala", a szybka i płaska trasa w Wielkopolsce, pozwoli nam nagrodzić najlepszego sprintera.

Po raz pierwszy w historii wyścigów Gran Fondo Gdynia wprowadzona zostanie klasyfikacja górska. Dzięki temu wyłonimy najlepszego „górala”, czyli kolarza, który specjalizuje się podjazdach pod strome zbocza. Na całej trasie przygotowano 6 premii górskich. W zależności od trudności podjazdu, premie górskie podzielone są na kategorie. Im niższa cyfra kategorii tym trudniejsza premia. Od kategorii premii zależy liczba punktów do zdobycia oraz liczba punktujących zawodników.

Premie górskie w Gran Fondo Gdynia:

1. na 33 kilometrze - długość podjazdu 4,9 km - 111 m wzniosu - kategoria 2

2. na 43 kilometrze - długość podjazdu 2,8 km - 75 m wzniosu - kategoria 2

3. na 58 kilometrze - długość podjazdu 2,1 km - 130 m wzniosu - kategoria 1

4. na 86 kilometrze - długość podjazdu 4,9 km - 111 m wzniosu - kategoria 2

5. na 95 kilometrze - długość podjazdu 2,8 km - 75 m wzniosu - kategoria 2

6. na 111 kilometrze - długość podjazdu 2,1 km - 130 m wzniosu - kategoria 1

Premie górskie na dystansie Gran Fondo to w sumie blisko 20 km podjazdów, o łącznej różnicy wzniesień blisko 650 m. A to nie jedyne podjazdy. W sumie na całym dystansie blisko 138 kilometrów jest 1000 m przewyższenia.

Zawodnik, który zgromadzi największą liczbę punktów, zwycięży w klasyfikacji górskiej, otrzyma tytuł najlepszego „górala” Gran Fondo Gdynia i zostanie nagrodzony specjalną, charakterystyczną koszulką w grochy.

Szybka i płaska trasa wyścigu Gran Fondo Poznań jest idealna, by wyłonić najlepszego sprintera, dlatego w tegorocznej edycji rywalizacji chcemy dodatkowo nagrodzić najszybszego kolarza. Pomogą nam w tym tzw. premie lotne. Są to wyznaczone miejsca na trasie wyścigu kolarskiego, na jego płaskiej, szybkiej części, na których pierwsi zawodnicy zdobywają punkty.

W wyścigu Gran Fondo Poznań będą trzy premie lotne. Pierwsza lotna premia będzie na 18 kilometrze, druga na 62 kilometrze i trzecia na 76 kilometrze. Najlepszy sprinter zostanie nagrodzony specjalną koszulką w kolorze zielonym.

Więcej informacji oraz szczegółowe mapy zawodów z zaznaczonymi premiami górskimi oraz lotnymi, dostępne są w prezentacji wideo Gran Fondo Series.

PARTNER STRATEGICZNY

Pomorskie

PARTNER OFICJALNY

SPONSORZY I PARTNERZY

Alfa Romeo

PATRONI MEDIALNI